7 vecí, ktoré nesmú chýbať v domácej posilňovni

Vytvoriť si dennú cvičiacu rutinu počas karantény je pre mnohých z nás výzvou. Ako ju však zdolať? Namotivuje vás hlavne to, ak si doma vytvoríte priestor - svoju domácu posilňovňu. Nezáleží ani na veľkosti, ani na tom, aký šport máte radi. Máme pre vás 7 prvkov, ktoré vás motivujú a s ktorými môžete vykonávať akýkoľvek pohyb.

1. Zrkadlá

Zrkadlá sú užitočné pri kontrole správneho prevedenia cvikov. Takisto priestor opticky zväčšujú a pri správnej práci so svetlom ho dokážu aj presvetliť. Náš tip: Stojace zrkadlo. Pri určitom uhle a svetle vyzeráme všetci o čosi lepšie. Ak si kúpite stojace zrkadlo budete ho môcť presunúť podľa potreby tak, aby ste vždy vyzerali čo najlepšie. Nástenné, nalepovacie či stojace zrkadlá nájdete na Biano.sk.

2. Protišmykové podlahy

Správna podlaha pomáha predchádzať zraneniam. Vždy zvážte, či sa vám bude lepšie a hlavne bezpečnejšie trénovať na kobercoch, parketách alebo dlažbe (alebo iných možností u vás doma). Podľa toho si vyberte kútik v domácnosti, kam svoju posilku umiestnite.

Pexels Pixabay 39671

3. Úhľadné úložné zariadenie

Ak vám to priestor dovoľujete a máte doma činky, kettlbely, bandy, podložky či slidery nájdite im miesto, kam ich budete vždy ukladať.

4. Stojan na mobil či tablet

Všetci teraz cvičíme z domu. Ak ale cvičíte podľa videí obľúbeného inštruktora, potrebujete na ňho vidieť. Skúste si mobil, tablet alebo notebook umiestniť do dobrej úrovne, tak aby ste čo najmenej namáhali oči, a to pomocou stojanu.

5. Hudba

Hudba motivuje, inšpiruje, ukľudňuje, nakopáva. Nevynechajte ju pri cvičení. Stačí vám malý reprák na bluetooth a mobil či notebook s YouTube alebo iném zdrojom hudby. 

Náš tip: Posilnite motiváciu tým, že si urobíte čas na to, aby ste si vopred vytvorili zoznamy skladieb, ktoré vyhovujú tempu vášho tréningu.

6. Nízky stôl

Vďaka ktorému si uľahčite siahnutie po vode alebo po repráku. Môže ísť o odkladací stolík alebo poličku. Pri meditácii toto miesto využijete na položenie sviečky alebo vonnej tyčinky.

7. Inšpiratívne umenie

Nakopnúť vás môžu aj obrázky na stene, prípadne váš obľúbený citát alebo fotka. Preto si svoj aktívny domáci kútik môžeme doplniť peknými obrázkami alebo kľudne aj vlastnými fotkami s vysnívanou postavou na stene.

Ďalšie zaujímavé články

Neprehliadnite

Hráškový krém

16.90 €
detail produktu

Fazuľky na chilli korení

16.90 €
detail produktu

Hubový krém

13.50 €
detail produktu

Cibuľová polievka s krutónmi

16.90 €
detail produktu

Cestoviny na boloňský spôsob

16.90 €
detail produktu

Placky s príchuťou lososa

16.90 €
detail produktu